بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی سایت تصفیه آسا

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی سایت تصفیه آسا

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی سایت تصفیه آسا

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی سایت تصفیه آسا

بدون شک برند مینروا بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، وجوه تمایز و ویژگی های بسیار زیادی نسبت به دیگر برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در ایران دارد. از مهم‌ترین مزایای خرید این محصولات، وجود تصفیه آب 5 مرحله ای اسمز معکوس تنها برای استفاده در آب آکواریوم خانگی است.

خرید دستگاه تصفیه آب، موردی است که با سلامت بدن انسان سر و کار دارد. این روزها که ویروس کرونا نیز در دنیا شیوع پیدا کرده، یکی از روش‌های جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مرطوب نگه داشتن گلو می‌باشد که این امر با نوشیدن بیشتر آب آشامیدنی امکان پذیر است. برای این که با دیگر ویژگی‌ های مینروا آشنا شوید راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ادامه مطلب را بخوانید.

دستگاه تصفیه آب آسا

مارک‌های معروف تصفیه آب بسیاری در ایران وجود دارد، اما از آنجایی که دستگاه‌های خوب ساخت کشور تایوان هستند، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی نیز از میان دستگاه های اصل تایوان انتخاب می‌گردد. از برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در بازار ایران می‌توان به تصفیه آب مینروا تایوان Minerva اشاره کرد. آب تصفیه کن مینروا تنها برند دارای استاندارد جهانی بهداشت NSF، گواهینامه کنترل کیفیت بهداشت آب WaterQuality، گواهی سازمان بهداشت غذا و دارو آمریکا FDA و استاندارد CE اروپا می‌باشد. تصفیه آب مینروا با دارا بودن نماد اصالت به مشتریان این امکان را می‌دهد که به راحتی مدل اصلی و اورجینال این دستگاه را از مدل‌های تقلبی تشخیص دهند. همچنین این دستگاه از پمپ قدرتمند تایوانی و فیلتر ممبران اسمز معکوس مارک فیلمتک Filmtec آمریکا، جهت تصفیه بهتر آب آشامیدنی بهره می‌گیرد که کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده را بسیار بهتر و درجه یک‌تر از آب معدنی می‌کند. اجزای تشکیل دهنده انواع مدل‌های تصفیه آب خانگی مینروا کاملا بهداشتی و استاندارد طراحی و تولید شده‌اند و به هیچ وجه با آب واکنش شیمیایی نمی‌دهند تا بو، طعم و رنگ آب آشامیدنی تلخ و از حالت عادی خارج نشود.

شن و ماسه و رسوبات بزرگتر از 5 میکرون: املاح درشت موجود در آب لوله کشی شهری، بر اثر دلایل زیادی وارد آب میشوند. این دلایل عبارت اند از اصولی نبودن فیلترهای تصفیه خانه های وسیع شهری، ساخت و ساز در محل، شکستگی لوله های گالوانیزه آبکاری شده با سرب یا پلی اتیلن موجود در اطراف محل زندگی، آب باران که با خاک های زیر زمینی حل شده و وارد لوله کشی شهری میگردد. رسوبات بزرگتر از پنج میکرون در آب آشامیدنی اکثرا با چشم غیر مسلح قابل دیدن هستند و در کتری جرم میگیرند.

این شن و ماسه در بدن انسان به درستی هضم نخواهند شد و در کلیه رسوب میکنند و به سنگ کلیه تبدیل میگردند که باید توسط بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، به درستی از آب آشامیدنی حذف کامل شوند. فیلتری که این رسوبات را حذف میکند از جنس پنبه مانند و نام آن پلی پروپیلن است که از عبور این املاح به داخل قطعات دستگاه نیز جلوگیری خواهد کرد.

کلر و کلرامین: کلر یک ماده انگل زدایی و میکروب زدایی برای آب شهری محسوب میشود. کلرزنی در آب آشامیدنی امری کم هزینه و به صرفه برای تصفیه خانه های شهری محسوب میشود که در این ایام با بروز همه گیری و پاندمی کرونا ویروس Corona Virus یا همان کووید-19 Covid19، در آب لوله کشی بیشتر هم شده و میزان کلر موجود در آب آشامیدنی حتی به مقدار کم یک ماده شیمیایی است که باید قبل از آشامیدن یا برای شستشوی ظروف و دست و صورت و موی سر از آب حذف شود. حذف کلر از آب آشامیدنی توسط فیلتر کربن اکتیو گرانول در مرحله دوم انجام میشود و در مرحله سوم نیز تکمیل فرآیند حذف مواد جانبی کلر همچون کلرامین به خوبی انجام میگیرد. در واقع با آزاد سازی یون مثبت و منفی، کلر به دانه های کربن اکتیو میچسبد و از آب جذب میشود.

زنگ آهن: آهن عنصری بسیار یافت شونده در طبیعت است که هم در آب شهری و هم در آب چاه یافت میشود. در آب شهری به صورت آهن فرو و در آب چاه به صورت آهن فریک یافت میشود. به محض ورود آهن به فضای باز یعنی با باز کردن شیر آب یا خروج آب از آب چاه، آهن موجود در آن اکسیده شده و اصطلاحا زنگ میزند. میزان استاندارد وجود آهن در آب آشامیدنی شرب، طبق استاندارد غذا و دارو آمریکا حدود 0.3 ppm به صورت آهن فریک Fe است. ضمن این که اکثرا آب لوله کشی شهری میزان بیشتری از آهن در محلول خود دارد و باید توسط بهترین مارک دستگاه تصفیه آب حذف کامل گردد. اگر توجه نموده باشید پس از چند روز باز کردن شیر آب، رنگ آبی که خارج میشود به سمت قرمز و قهوه ای خواهد بود که زنگ آهن بوجود آمده در لوله های آب شهری است و توسط بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران میتوان سطح آهن موجود در آب شهری یا آب چاه را به خوبی کاهش داد. از مضرات وجود آهن در آب آشامیدنی میتوان به کاهش سطح ph آب آشامیدنی و اسیدی شدن آن اشاره نمود که باعث ایجاد مشکلات معده و افزایش رفلکس معده و زرد شدن دندان ها میشود.

نیترات و نیتریت: میتوان گفت نیترات موجود در آب شهری، مضرترین ماده محلول در آن است. با آلودگی آب و خاک زیر زمینی و باران های اسیدی نیترات سطح نیترات موجود در آب شهری کم و زیاد میگردد هر چند که همیشه میزان نیترات موجود در آب شهری به خصوص در شهرهای صنعتی همچون تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، بوشهر، خوزستان و… بیش از حد استاندارد سلامت آب آشامیدنی است. ضرر وجود نیترات در آب، از نوزادان و کودکان تا جوان و سالمندان را درگیر میکند. با ورود نیترات از آب آشامیدنی به بدن انسان، این ماده سرطانزا در خون به نیتریت تبدیل شده و موجب کاهش اکسیژن رسانی به خون خواهد شد که میتواند باعث مرگ نوزاد نیز باشد و در بزرگسالان نیز موجب بروز بیماری های جبران ناپذیر جدی خواهد شد. با سیستم اسمز معکوس از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران می توان سطح نیترات آب را به وسیله فیلتر ممبران RO به صفر رساند تا از ضررهای نیترات جلوگیری نمایید پس در جواب این سوال که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران کدام است؟ میتوان گفت که برند مینروا Minerva با توجه به این که نیترات آب آشامیدنی را به حداقل میرساند میتواند بهترین گزینه برای استفاده نوع خانگی محسوب شود و بعد از مینروا دیگر برندهای بازار آکواپرو aqua pro، سافت واتر soft water، سی سی کا cck، اولانسی olansi، آکوا اسپرینگ aqua spring، اس اس وی ssv، آکوا کلر aqua clear، ایزی ول easy well و … هستند.

آرسنیک: این ماده از معادن برای مصارف صنعتی استخراج میگردد و در آب شهری نیز محلول مضری است که میزان استاندارد وجود آن در آب شرب 5 PPM است. آرسنیک بیشتر در کارخانه های تولید سم آفت کش و سوسک کش و سم های مزارع کشاورزی یافت میشود که با حل شدن در آب زیر زمینی به تصفیه خانه های شهری راه پیدا میکند. حذف آرسنیک توسط بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی به درستی و با بیشترین دقت انجام میشود زیرا سیستم اسمز معکوس این دستگاه ها تا یک ده هزارم میکرون دقت لازم برای تصفیه این املاح مضر را داراست.

آلومینیوم: وجود آلومینیوم در آب آشامیدنی مسمومیت زا نیست اما استفاده مداوم و میزان غیر متعارف آن در آب آشامیدنی باعث بروز آلزایمر زودرس میشود و می بایست سطح آن در آب کاهش به خوبی کاهش یابد. آلومینیوم یک فلز محلول در آب شهری است که با چشم هم دیده نمیشود با این حال توسط سیستم های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی میتوان آن را کاهش داد.

فلوراید: بدون شک وجود فلوراید در رژیم غذایی و ورود آن به دهان انسان میتواند از پوسیدگی دندان ها به خوبی جلوگیری نماید. اما هر ماده محلول در آب آشامیدنی حتی اگر مفید باشد در صورتی که به میزان استاندارد وجود نداشته باشد می تواند نتیجه عکس داشته باشد. فلوراید یکی از همین عناصر است که وجود مقادیر زیاد آن در آب آشامیدنی هم میتواند به خاطر شیمیایی بودن این ماده باعث بیماری های زودگذر گوارشی شود و هم باعث پوسیدگی دندان و ایجاد لکه های قهوه ای روی دندان ها گردد. میزان فلوراید پس از تصفیه توسط بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی به صفر نزدیک خواهد شد. فلوراید مورد نیاز دندان ها توسط آبکشی که در روشویی انجام میشود و همچنین بوسیله خمیر دندان به بدن میرسد و نیازی نیست تا از طریق آشامیدن آب دریافت گردد.

نمک ها و رسوبات سنگین: برخی از نمک ها و مواد محلول موجود در آب آشامیدنی هستند که به محلول شیمیایی نیستند اما بسیار ریز بوده و کوچکتر از آن هستند که با جوشاندن یا ته نشین شدن حذف گردند. این املاح سنگین با افزایش سختی آب آشامیدنی، نوشیدن آب را برای انسان سخت می نماید. ضمن این که وجود رسوبات سنگین در آب آشامیدنی باعث میشود تا کلیه و کبد توان هضم آن را نداشته باشند و به بافت این دو عضو داخل مهم بدن انسان آسیب برساند. فیلتر ممبران در بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی با کاهش سختی آب آشامیدنی هم نوشیدن آب را ساده تر کرده و هم رسوبات سنگین را به فاضلاب هدایت خواهد کرد.

سرب: سرب موجود در آب آشامیدنی در هنگام لوله کشی به آب لوله کشی شهری وارد میشود، به ویژه در مواردی که آب دارای اسیدیته بالا یا مواد معدنی کم باشد موجب خوردگی لوله های گالوانیزه و اتصالات فلزی میشود. متداول ترین منشأ سرب در آب آشامیدنی، لوله های سرب، شیرهای پیسوار و دیگر اتصالات لوله کشی ساختمان است. در خانه هایی با لوله های سربی که آب آشامیدنی به منبع آب شهری متصل میشود، این لوله ها مهمترین منبع ایجاد سرب در آب آلوده شهری هستند. آب آشامیدنی در ساختمان های فاقد لوله های سربی نیز به علت وجود شیر برنجی یا آبکاری کروم میتوانند سرشار از سرب باشند. سازمان EPA حداکثر میزان مجاز سرب در آب آشامیدنی را صفر تعیین کرده زیرا سرب فلزی سمی بوده که حتی در سطوح پایین نیز برای سلامت بدن انسان بسیار مضر است. ماده شیمیایی سرب پایدار بوده و با گذشت زمان در بدن، تجمع زیستی پیدا میکند به همین جهت میبایست توسط بهترین تصفیه آب خانگی که از سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis بهره بگیرد با استفاده از غشای ممبران کاملا حذف و تصفیه گردد.

چگونه اطلاعات بیشتری برای انتخاب بهترین دستگاه مناسب منزل خود دریافت کنم؟

شما میتوانید برای مشاوره راهنمایی انتخاب اطلاع از قیمت و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب منزل خود به صورت 24 ساعته با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس بگیرید.

کدام دستگاه آب تصفیه کن بهترین گزینه برای خرید و استفاده از منزل است؟

تصفیه آب مینروا Minerva هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت بهترین برند تصفیه آب در سراسر ایران شناخته شده و توسط نمایندگی انحصاری تصفیه آسا عرضه و به فروش میرسد.

کامل ترین مدل دستگاه آب تصفیه کن خانگی مینروا تایوانی Minerva کدام است؟

بهترین مدل تصفیه آب مینروا در میان چهار مدل اصلی، دستگاه تصفیه آب 8 مرحله ای مینروا تایوانی مدل Minerva RO8_O2PLUS است.

آیا شرکت تصفیه آسا خدمات پس از فروش هم برای برند مینروا ارائه میکند؟

بله، شرکت تصفیه آسا با دارا بودن خدمات نصب و ارسال رایگان، گارانتی بدون قید و شرط قطعات، امکان خرید اقساطی، اطلاع رسانی زمان سرویس دستگاه، پاسخگویی 24 ساعته و… بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را با خدماتی ارزنده در اختیار شما قرار خواهد داد.

گارانتی و ضمانت خدمات پس از فروش تصفیه آب مینروا

تصفیه آسا با سیاست فروش رضایت مشتری اقدام به فعالیت در بازار ایران نموده است. گارانتی طلایی بدون قید و شرط قطعات بین 12 الی 24 ماه ارائه می‌نماید. در این بازه زمانی، دستگاه شما به هر مشکلی بر بخورد توسط کارشناسان فنی تصفیه آسا نمایندگی انحصاری مینروا، در محل شما بررسی و قطعات به مشکل خورده تعویض رایگان می‌شوند.

این در حالی است که بسیاری از آب تصفیه کن‌های موجود در بازار شامل گارانتی نیستند. یا گارانتی آنها شامل پمپ و مخزن که مهم‌ترین قطعات دستگاه می‌باشند، نمی‌شود. ضمن این که شما عزیزان می‌توانید تصفیه آب خود را پیش خرید نمایید. کارشناسان فنی تصفیه آسا ، در اسرع وقت با ارسال و نصب رایگان در محل شما حضور پیدا میکنند.

قطعاتی که توسط نمایندگی مینروا گارانتی می‌شوند شامل پمپ، تانک، شیرهای برقی، شیر روی سینک، هوزینگ‌های دستگاه، گیج فشار روغنی دستگاه و دیگر قطعات موجود در دستگاه می‌شود.

همچنین زمان تعویض فیلتر توسط آسا اطلاع رسانی می‌شود و سعی بر این است که با کمترین هزینه سرویس دستگاه‌های مینروا در ایران انجام شوند، تا هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب برای تمام اقشار جامعه مقرون به صرفه و اقتصادی باشند. ضمن این که شما عزیزان می‌توانید با معرفی ما به دیگران از هدیه‌های دریافت فیلتر اشانتیون در زمان تعویض فیلتر استفاده نمایید.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوان

قطعات و اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب مینروا همگی یک سیستم خوب را برای پاکیزه و سالم نمودن آب آشامیدنی راه اندازی می‌کنند. در پک نصبی تصفیه آب مینروا، آچار تعویض فیلتر تصفیه آب وجود دارد که می‌توانید در صورت داشتن اطلاعات فنی در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب مینروا، خودتان نیز فیلترهای سه گانه تصفیه آب را تعویض نمایید که البته نیاز به دانش کربن گیری تصفیه آب نیز دارد.

شلنگ مورد نیاز برای اتصال انواع اجزای تشکیل دهنده همچون ورودی آب شهری به دستگاه، ورودی فیلتر پنجم به تانک تصفیه آب، خروجی فیلتر مرحله آخر به شیر بهداشتی روی سینک و خروجی پساب فاضلاب به میزان لازم در پک نصب موجود است. شیر استیل و سه‌راه استیل نیز برای گرفتن سه راهی و دریافت ورودی آب شهری به دستگاه در پک موجود است.

تانک تصفیه آب مینروا که بهترین مخزن تصفیه آب در ایران نیز محسوب می‌گردد، دارای یک شیر مخزن است که روی آن بسته می‌شود و واشر خاص خود را دارد که آب بندی لازم برای مخزن تحت فشار را انجام می‌دهد. حوزینگ‌های پایینی تصفیه آب سه فیلتر به صورت عمودی داخل محفظه‌ها در خود جای می‌دهند که یک هوزینگ شفاف می‌باشد تا اشباع و کثیف شدن فیلتر مرحله اول را به خوبی به شما نشان دهد.

شیر برقی و شیرهای پرشر و لو پرشر در آب شیرین کن خانگی مینروا باعث جلوگیری از هدر رفتن بیش از اندازه آب می‌شوند و همچنین، در فشار بالا و فشار پایین یا در زمان قطع آب و برق پمپ دستگاه را از برق قطع می‌نماید تا به قطعات برقی دستگاه فشار وارد نشود و عمر مفید دستگاه کاهش پیدا نکند.

پمپ تصفیه آب تایوانی مینروا نیز که دارای حک برند مینروا و لوگوی مینروا است، یک پمپ 220 ولت قوی و توانا برای عبور آب از فیلتر ممبران است. دستگاه مینروا Minerva دارای یک شیر میکس برای تنظیم سختی آب آشامیدنی تصفیه شده است. همچنین شیر میکس در زمان تعویض فیلتر نیز برای کربن گیری تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مینروا یک ترانس و آداپتور تقسیم برق نیز دارد که عبور برق به شیرهای برقی و پمپ دستگاه را مدیریت مینماید. از دیگر اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب مینروا، شیر بهداشتی برداشت آب روی سینک آشپزخانه است که در سه مدل ستاره ای، نیمه اهرمی و اهرمی بلند در اختیار مشتریان قرار گرفته تا بر اساس صلاح دید مشتری و سلیقه ایشان بر روی سینک نصب گردد.

ضمانت بهترین قیمت در کنار بالاترین کیفیت

همان‌طور که ذکر کردیم برند مینروا Minerva تایوان با دارا بودن نمایندگی انحصاری تصفیه آسا، محصولات خود را با یک قیمت مشخص و با خدماتی مشابه در سراسر ایران به فروش می‌رساند.

این باعث می‌گردد که قیمت خریداری شده شما در هر جای ایران برابر بوده و خیالتان بابت مقرون به صرفه بودن آن راحت باشد. همچنین کیفیت محصولات مینروا در تمام مراکز فروش تصفیه آب اورجینال مینروا کاملا درجه یک و برابر می‌باشد، به همین علت خرید شما از مراکز رسمی که توسط شرکت تصفیه آسا تایید شده باشند بلامانع است.

قبل از خرید تصفیه آب خانگی بررسی قیمت انواع دستگاه‌ها امری بسیار ضروری است و بسیاری از دستگاه‌های مونتاژ ایران و چینی هستند که با رنج قیمت‌هایی متفاوت عرضه و به فروش می‌رسند. این مسئله طبعا باعث گیج شدن خریدار می‌شود و نمی‌تواند دستگاه اصلی و کیفیت مناسب را تشخیص دهد.

با این حال بهترین دستگاه تصفیه آب مینروا با ارائه انواع نماد اصالت و تضمین بهترین قیمت و همچنین قیمت یک پارچه در تمام فروشگاه‌های تصفیه آب گزینه بسیار مناسبی برای منازل به حساب می‌آید و پاسخ مناسبی به پرسش چه دستگاه تصفیه آبی بخریم است.

بررسی کیفیت آب آشامیدنی در لحظه پس از نصب

قطعا پس از نصب تصفیه کننده آب مینروا، بررسی این که آب آشامیدنی درست تصفیه می‌شود و سختی TDS آب به خوبی کاهش پیدا کرده، وظیفه تکنسین نصب می‌باشد. این کار با یک دستگاه تی دی اس متر و سختی سنج آب آشامیدنی انجام می‌شود که هم سختی آب آشامیدنی شهری و هم سختی آب تصفیه شده از مینروا را به شما نشان می‌دهد و به صورت استاندارد سختی آب تصفیه شده توسط کارشناس زیر عدد 100 به شما تحویل داده خواهد شد، تا خیالتان از عملکرد درست و نحوه کار دستگاه تصفیه مینروا راحت باشد.

تی دی اس سختی آب، به میزان املاح محلول در آب آشامیدنی گفته می‌شود که معمولا در آب شهری بالا 200 و در برخی مناطق تهران و کرج بین 300 الی 500 است. اما برای آب تصفیه شده این عدد می‌بایست زیر 100 باشد که توسط کارشناسان تصفیه آسا بررسی و سختی آب تنظیم خواهد شد.

اگر سختی آب آشامیدنی بالا باشد، نشان دهنده میزان کلر، نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم است که مضرات بسیار زیادی برای بدن انسان دارند. آلومینیوم موجود در آب شهری باعث آلزایمر زودرس و تشدید آلزایمر می‌گردد.

پزشکان بر این باورند که برخی بیماری‌های عصبی می‌توانند با مصرف آب ناسالم تشدید شوند و یکی از همین بیماری‌ها آلزایمر است، که با مصرف آب تصفیه نشده باعث تشدید و بروز زودرس در بدن انسان می‌گردد. با این حال از مزایای آب شیرین کن خانگی مینروا، حذف کامل املاح مضری همچون آلومینیوم است که از بروز و تشدید عوارض آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.

استانداردهای جهانی دستگاه تصفیه آب خانگی

از گواهینامه‌های مورد نیاز یک تصفیه آب خانگی خوب برای ارائه سلامت آب آشامیدنی، می‌توان به گواهی استاندارد سازمان جهانی بهداشت NSF، گواهی استاندارد سازمان غذا و دارو آمریکا FDA، استاندارد CE اروپا و استاندارد جهانی سلامت و کنترل کیفیت آب آشامیدنی WQ WATER QUALITY اشاره کرد. این استانداردها توسط دستگاه مینروا دریافت شده و آبی سالم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

توجه نمایید که طبق تایید استاندارد ان اس اف NSF آب آشامیدنی با سختی زیر عدد 100 که کلرزنی نیز شده باشد، سالم و پاکیزه و برای مصرف آشامیدنی در تمام رده‌های سنی آقایان، بانوان، کودکان و نوزادان مناسب است.

توانایی حذف و کاهش کامل نیترات در آب آشامیدنی

هر چند شهرهای بزرگ صنعتی همچون شیراز، اصفهان، تهران، مشهد، بندر عباس، بوشهر و دیگر شهرهای کشور ایران دارای تصفیه خانه‌های شهری وسیع هستند، اما نیترات حاصل از زباله‌های صنعتی و باران‌های اسیدی حاصله از دود و مواد شیمیایی موجود در هوا که توسط باران به خاک های زیر زمینی انتقال پیدا می‌کند، توسط تصفیه خانه‌ها حذف و تصفیه نخواهند شد.

نیترات بدون شک از مضرترین ذرات سرطان‌زا موجود در آب آشامیدنی است. نیترات یک ماده شیمیایی با فرمول -NO3 است. نیترات موجود در آب آشامیدنی یک تهدید برای سلامتی تمام رنج سنی به خصوص برای نوزادان است، که باعث بیماری “سندروم نوزاد کبود” می‌شود که در آن توانایی انتقال اکسیژن خون کاهش می‌یابد.

انواع محصولات اسمزی معکوس مینروا با دارا بودن غشا نیمه تراوا اسمزی، توانایی حذف و کاهش کامل تصفیه نیترات توسط یک دستگاه تصفیه آب در آب آشامیدنی را به خوبی دارند و می‌توانید با خیال راحت از آب تصفیه شده استفاده کنید.

غنی سازی املاح معدنی مجدد در آب آشامیدنی به وسیله فیلتر معدنی ساز

مشاهده شده است که در بازار انواع دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی، دستگاه‌های 5 مرحله ای برای آب آشامیدنی عرضه می‌شود که گفته می‌شود برای سلامت بدن انسان خوب هستند. محصولات مینروا از 6 مرحله ای به بالاتر با دارا بودن فیلتر معدنی ساز، املاح معدنی همچون سدیم، بی کربنات، منیزیم و کلسیم را که باید در آب آشامیدنی به صورت مداوم توسط بدن انسان استفاده گردد، حفظ می‌کنند و از کاهش بیش از اندازه سختی آب آشامیدنی جلوگیری می‌کنند.

این موضوع هم باعث بهبود طعم و رنگ آب آشامیدنی می‌شود و هم سلامت آب آشامیدنی را تضمین می‌کند. در سراسر دنیا موضوع طعم آب آشامیدنی مسئله‌ای بسیار مهم است، زیرا روزانه بدن انسان به میزان زیادی آب نیاز دارد و با داشتن طعم خوب بیشتر رغبت به نوشیدن آن می‌کنیم و در نتیجه بدن هیدراته نگه داشته می‌شود.

محصولات مینروا به طعم آب آشامیدنی توجه بسیار زیادی دارند و کارشناسان فنی شرکت پس از نصب دستگاه به بررسی این موضوع خواهند پرداخت. همچنین با پاسخگویی 24 ساعته شما عزیزان میتوانید با کارشناسان فروش و پشتیبانی تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا در صورت مشاهده طعم تلخ در آب تصفیه شده مراحل بررسی و مرتفع نمودن این موضوع به شما دوستان آموزش داده شود.

چگونه از اورجینال بودن تصفیه آب تایوانی مینروا اطمینان حاصل کنیم؟

دارا بودن نماد اصالت محصول برای هر لوازم، خانگی لازم است. به خصوص که در بازار، انواع تصفیه آب زیر سینکی با مارک‌ها و مدل‌های متعددی خرید و فروش می‌شود که همین مسئله انتخاب یک آب شیرین کن خانگی خوب و مناسب را سخت می‌کند.

نماد اصالت محصولات مینروا شما را از بابت اصل بودن محصول مطمئن می‌کند. البته مسئله مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که نمایندگی انحصاری مینروا، شرکت تصفیه آسا، عرضه هر تصفیه کننده آب آشامیدنی تقلبی به اسم برند مینروا Minerva را پیگیری قانونی می‌کند و اجازه فعالیت با این نام را نخواهد داد.

نقاط قوت برند مینروا

برند مینروا با دارا بودن استاندارد جهانی بهداشت NSF و گواهی سازمان بهداشت جهانی WHO و دیگر استانداردها و گواهی های لازم برای سلامت بدن انسان بدون شک معتبرترین گزینه برای خرید و تصفیه ی آب آشامیدنی میباشد. از مزایای دیگر این برند میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

1. بهره گیری از سیستم اسمز معکوس بروزترین روش تصفیه ی آب شهری
2. بهره گیری از فیلترهای کربن گیاهی ساخته شده از پوسته نارگیل
3. بهره گیری از قطعات و انواع فیلتر تصفیه آب کاملا تایوانی
4. دارای نماد اصالت جهت تشخیص مدل اصلی از تقلبی
5. دارای فیلتر ممبران اسمز معکوس آمریکایی مارک فیلمتک Filmtec ( هولوگرام رنگی )
6. دارای فیلتر آب شیرین کن خانگی برای حذف بو، طعم و رنگ تلخ آب
7. دارای فیلتر مینرال معدنی ساز برای حفظ املاح معدنی مفید پس از تصفیه
8. دارای فیلتر یونیزه قلیایی کننده آب و افزایش خواص ضد سرطانی آنتی اکسیدان قوی
9. دارای فیلتر آنتی باکتریال اکسیژن ساز جهت حذف باکتری های مضر موجود در آب
10. دارای مخزن ذخیره تحت فشار جهت نگهداری آب تصفیه شده در زمان قطع برق و آب

درباره برند تصفیه آب مینروا Minerva

دستگاه تصفیه آب مینروا Minerva تایوانی، بدون شک پرفروش ترین دستگاه موجود در بازار ایران است که در یک دهه فعالیت مستمری که در ایران داشته با خدمات ارزنده و کیفیت قطعات و فیلترهای بسیار بالا و درجه یک توانسته محبوبیت زیادی در بازار تصفیه آب ایران پیدا نماید.

برند مینروا از سال 1930 در حدود یک قرن فعالیت و تولید انواع دستگاه تایوانی طبق استانداردهای جهانی بهداشت، اعتبار قابل توجهی در مسئله افزایش کیفیت آب آشامیدنی کسب نموده است.

مینروا از سیستم اسمز معکوس RO برای انواع مدل های خود بهره میگیرد و توسط نمایندگی انحصاری شرکت تصفیه آسا به فروش میرسد. از مهم ترین وجوه تمایز تصفیه آب مینروا Minerva با انواع برندهای موجود در بازار، دارا بودن نماد اصالت جهت تشخیص مدل اصلی از تقلبی است که خیال مشتریان را راحت مینماید.

شرکت تصفیه آسا علاوه بر گارانتی بدون قید و شرط قطعات برای برند مینروا Minerva که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی میباشد تضمین قیمت نیز ارائه مینماید زیرا این محصول استاندارد و اورجینال را با قیمت تضمین شده عرضه میکند.

دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل

شرکت تصفیه آسا با بیش از یک دهه سابقه تخصصی، واردکننده و عرضه کننده انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در ایران به شمار میرود. در مراکز خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران، برندهای بسیار زیاد ایرانی، چینی، تایوانی و… یافت میشوند با سیستم های تصفیه آب خانگی متفاوت و به روش های زیادی آب آشامیدنی لوله کشی شهری را تصفیه مینمایند. با این حال تصفیه آسا با بررسی دقیق هر یک از دستگاه های عرضه شده در این مجموعه به شما این اطمینان را میدهد که بهترین تصفیه آب خانگی تایوانی را طبق نیاز و بودجه خود تهیه خواهید نمود و کیفیت دستگاه های شرکت تصفیه آسا قابل مقایسه با برندهای متفرقه موجود در بورس فروش دستگاه، نخواهند بود.

همچنین قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا Minerva که نمایندگی تصفیه آب انحصاری مارک مینروا شرکت دستگاه تصفیه آب تصفیه آسا میباشد در سراسر ایران یک قیمت مشخص بوده و این محصول علاوه بر گارانتی قطعات، تضمین قیمت نیز خواهد داشت تا با خیالی آسوده به خرید آب تصفیه کن خانگی بپردازید.

قیمت تصفیه آب خانگی تایوانی اصل با توجه به مسائل مختلفی تعیین میگردد. یکی از این موارد “سیستم و روش” تصفیه کننده آب آشامیدنی میباشد که در انواع دستگاه ها متفاوت است. بروزترین شیوه تصفیه ی آب آشامیدنی در دنیا، سیستم اسمز معکوس RO Reverse Osmosis System است که با دارا بودن فیلتر ممبران اسمز معکوس توانایی حذف املاح مضر آب آشامیدنی را تا ابعاد 0,0001 میکرون نیز دارد. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران، برند مینروا Minerva تایوان اصل است که از سیستم اسمز معکوس پمپ و مخزن دار برای تصفیه ی آب آشامیدنی شهری استفاده مینماید از دیگر مواردی که برای قیمت آب شیرین کن خانگی حائز اهمیت است به کیفیت دستگاه و فیلتر تصفیه آب استفاده شده در آن برمیگردد. برای مثال قیمت بهترین تصفیه آب خانگی با فیلترهای چینی یا ممبران تقلبی 11 لایه، طبیعتا ارزان تر از قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل با ممبران 13 لایه ریزبافت است. اینها نکات ساده ای است که فروشگاه های تصفیه آب باید حتما شما را در جریان قطعات به کار رفته در دستگاه عرضه شده خود به اطلاع شما عزیزان برسانند. از دیگر مواردی که در قیمت دستگاه آب تصفیه کن اهمیت چشم گیری پیدا مینماید شرکت فروش این محصول و خدمات پس از فروش آن است. تصفیه آسا با ارائه گارانتی طلایی بدون قید و شرط قطعات، اطلاع رسانی زمان تعویض فیلتر تصفیه آب و پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته، ارزنده ترین خدمات ممکن برای دستگاه را به شما عرضه مینماید.

شرکت تصفیه آسا نمایندگی انحصاری دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا Minerva است که در ایران شهرت و محبوبیت چشم گیری نیز دارد و جزو پرطرفدارترین دستگاه های بازار میباشد. قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل همانطور که گفته شد بر اساس کیفیت قطعات و فیلترهای آن طبعا از دستگاه های متفرقه بازار کمی بیشتر است. تصفیه آب مینروا در مدل های 6 مرحله ای، 7 مرحله ای ، 8 مرحله ای ، 8 مرحله ای یو وی دار عرضه میگردد که به ترتیب فروش به شرح زیر هستند :

• تصفیه کننده آب 8 هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا مدل Minerva Ro8_O2PLUS
• تصفیه کننده آب 7 هفت مرحله ای یونیزه قلیایی کننده آب مینروا مدل Minerva Ro7_Alkaline
• تصفیه کننده آب 6 شش مرحله ای معدنی ساز مینروا مدل Minerva Ro6_50G
• تصفیه کننده آب چاه هشت مرحله ای لامپ یو وی دار مینروا مدل Minerva Ro8_UV

با این حال رنج قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در تصفیه آسا از 2 میلیون و 500 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان است، قیمت دستگاه تصفیه آب مینروا از 2 میلیون و 690 هزار تومان تا 3 میلیون و 490 هزار تومان متغییر بوده و قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی cck نیز در رنج 1 میلیون و 500 هزار تومان تا 2 میلیون و 500 هزار تومان است که در نهایت طبق نیاز و بودجه گزینه مناسب منزل شما معرفی میگردد.

ضمن این که شرکت تصفیه آسا، با ارائه تخفیفات ویژه بر روی بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل و همچنین امتیازات ویژه برای معرفی ما به دیگران، تصفیه آب خانگی را با بهترین قیمت ممکن در بازار به شما عرضه مینماید.

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید آب تصفیه کن تایوانی نیازمند بررسی نکات و راهنمایی هایی قبل از خرید میباشد که به آن میپردازیم. بسیاری از فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب با ارائه قیمت تصفیه آب تایوانی ارزان سعی در فریب مشتری را داشته و دستگاه مونتاژ ایران با کیفیت پایین به شما عرضه خواهند کرد که تنها یک متخصص توانایی تشخیص تفاوت کیفیت یک دستگاه اصلی از تقلبی با کیفیت پایین را داراست.

کارشناسان فروش تصفیه آسا، قبل از خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده اند تا هر زمان از شبانه روز و حتی روزهای تعطیل به شما مشاوره فروش ارائه نمایند. شما عزیزان میتوانید با تماس با کارشناسان تصفیه آسا، بودجه مدنظر خود برای خرید دستگاه و نیاز خود از یک دستگاه را توضیح داده تا با بررسی کارشناسان طبق نظر و صلاحدید شما بهترین تصفیه آب خانگی تایوانی اصل و مناسب ترین گزینه ها به شما معرفی گردد.

آب تصفیه کن، به طور مستقیم با سلامت بدن انسان در ارتباط است. پیشنهاد میکنیم قبل از خرید حتما با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید تا توضیحات کامل در رابطه با عملکرد و هر آنچه که یک خریدار تصفیه آب خانگی نیاز است بداند به شما توضیح داده شود.

خرید اقساطی دستگاه تصفیه آب خانگی

از دیگر خدمات ارزنده شرکت تصفیه آسا، امکان خرید قسطی با شرایط بسیار ویژه برای ساکنین تهران و کرج میباشد. مدارک لازم برای فروش اقساطی تصفیه آب، تنها عکس کارت ملی و برگ چک صیادی برای استعلام حساب از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

امکان خرید نقد و اقساط تا 10 ماه برای شما عزیزان فراهم میباشد.

ضمن این که برای خرید اقساطی نیاز به مراجعه حضوری شما عزیزان نخواهد بود و تمام موارد آنلاین انجام میگردد. پرداخت مبلغ نقد و چک ها نیز به تکنسین های فنی در محل سکونت شما انجام میشود.

تصفیه آب به انگلیسی Water Treatment میباشد و طبق مقاله منتشر شده در سایت ویکی پدیا به شرح زیر است:

تصفیه آب هر فرایندی است که کیفیت آب آشامیدنی مورد مصرف انسان در طول شبانه روز را بهبود بخشد تا آن را برای شرب و نوشیدن مناسب نماید. استفاده از آشامیدنی سالم ممکن است نوشیدن آب، تأمین آب خالص برای موارد صنعتی، آبیاری گل و گیاهان، پاکسازی آب رودخانه و بسیاری موارد دیگر باشد، از جمله این که دورریز آب تصفیه شده به درستی به محیط برگردانده شود. تصفیه آب آلودگی ها و اجزای نامطلوب محلول در آب را از بین میبرد و یا غلظت مواد مضر داخل آب را کاهش می دهد تا آب برای استفاده نهایی مورد نظر شما مناسب و پاکیزه باشد. تصفیه آب یک روش درمانی بوده و برای سلامتی انسان بسیار مهم است و به انسان این امکان را میدهد تا در مصارف روزانه خود از آب پاکیزه خالص استفاده نماید.

تصفیه ی آب لوله کشی برای تولید آب آشامیدنی شامل حذف آلاینده ها از آب خام تصفیه نشده برای تولید آبی است که به اندازه کافی خالص و سالم برای مصرف انسان بدون هیچ گونه خطر کوتاه مدت یا طولانی مدت باشد و هر گونه اثر سو برای سلامتی نداشته باشد. به طور کلی، بیشترین خطرات میکروبی با نوشیدن آب آلوده به مدفوع انسان یا حیوانات از جمله پرندگان همراه خواهد بود. مدفوع که در خاک های زیر زمینی با آب شهری محلول میشود منبعی از باکتری های بیمازی زا، ویروس ها، پروتوزوهاها و کلمینت ها است. از بین بردن و تصفیه عوامل بیماری زای میکروبی از آب ضروری است. معمولا با استفاده از مواد شیمیایی همچون کلر، مواد جامد معلق، باکتری ها، جلبک ها، ویروس ها، قارچ ها و مواد معدنی بیش از حد همچون آهن و منگنز از آب حذف میگردند. مواد جامد و مضر محلول در آب، آسیب بزرگی به سلامت چندین کشور توسعه یافته که کمتر به تکنولوژی تصفیه آب دسترسی دارند وارد مینماید. اقدامات انجام شده برای اطمینان از کیفیت آب نه تنها قبل از تصفیه ی آب به طور کامل، بلکه پس از عبور آب از تصفیه خانه های وسیع شهری باید انجام گردد تا سختی آب بیش از اندازه بالا نباشد. به همین جهت است که حتی کلر که یک ماده ضد عفونی کننده است پس از تصفیه ی آب شهری باید توسط دستگاه تصفیه آب خانگی از آب حذف گردد تا برای بدن مضر نباشد. آب تصفیه شده برای نوشیدن پس از عبور از تصفیه خانه شهر نیز میبایست بار دیگر توسط انواع دستگاه تصفیه آب خانگی، در یک فرآیند خطی مجددا تصفیه گردد. این فرایند میتواند شامل نرم شدن و کاهش سختی آب یا تبادل یونی باشد. بسیاری سیستم های تصفیه کننده همچون سیستم اسمز معکوس میتوانند مواد ضد عفونی کننده باقی مانده در آب و یون ها و فلزات سنگین را نیز از بین ببرند.

نکات مهم خرید دستگاه تصفیه آب

سیستم های مختلفی به تصفیه ی آب آشامیدنی میپردازند و از روش های بسیاری برای این امر استفاده میشود که کم و بیش میتوانند آب را پاکسازی نمایند. اما همه دستگاه ها نمیتوانند کاملا سختی آب آشامیدنی را طبق استاندارد جهانی بهداشت WHO کاهش دهند. به همین جهت به بررسی و راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی میپردازیم و هر یک را به تفکیک عملکرد و کارایی توضیح میدهیم.

مارک های معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی

روش اسمز معکوس Reverse Osmosis System یک تکنولوژی تحت لیسانس آمریکا میباشد، به صورت زیرسینکی استفاده میشود که در مراحل ابتدایی فیلترهای پیش تصفیه اول تا سوم، املاح درشت آب آشامیدنی و کلر و کلرامین موجود در آب را تصفیه می نماید. تمام برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران از سیستم اسمز معکوس برای تصفیه ی آب آشامیدنی منازل استفاده مینمایند.

در مرحله چهارم با استفاده از فیلتر اسمز معکوس ممبران Memberane که یک فیلتر بسیار ریزبافت است املاح مضری همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم و… که مضرات جبران ناپذیری همچون بیماری های سرطانزا برای بدن انسان به ارمغان می آورند را از آب جدا نموده و به پساب فاضلاب هدایت مینماید.

مرحله پنجم بو، طعم، رنگ آب تصفیه شده را بهبود میبخشد. مرحله ششم مینرال املاح معدنی مفید همچون کلسیم و منیزیم را به آب اضافه مینماید. مرحله هفتم با افزایش سطح ph آب آشامیدنی آن را یونیزه قلیایی مینماید.

مرحله هشتم با افزایش سطح اکسیژن آب آشامیدنی به حذف باکتریهای مضر موجود در آب آشامیدنی میپردازد و در نهایت آب با سختی پایین استاندارد سلامت بدن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. رنج قیمت آب تصفیه کن تایوانی اصل در این دستگاه ها در بازار از یک میلیون و پانصد هزار تومان تا 4 میلیون و پانصد هزار تومان بسته به کیفیت و کشور تولید کننده متغییر است.

سیستم تصفیه کننده آب چاه

تصفیه آب چاه به وسیله فیلتر یو وی UV لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش صورت میگیرد و تا مرحله هفتم همان عملکرد سیستم تصفیه آب اسمز معکوس که در بالا توضیح دادیم انجام میشود با این تفاوت که در مرحله آخر به جای اکسیژن ساز لامپ یو وی در محفظه خود به آب چاه تابیده شده و فرایند انگل زدایی و میکروب زدایی آن را انجام میدهد. رنج قیمت این دستگاه ها از دو میلیون و پانصد هزار تومان تا 4 میلیون و پانصد هزار تومان در بازار ایران میباشد.

سیستم الترافیلتراسیون یو اف UF

سیستم های الترافیلتراسیون دون پمپ و مخزن هستند که در مدل های سه مرحله ای، چهار مرحله ای، پنج مرحله ای، شش مرحله ای، هفت مرحله ای و هشت مرحله ای در بازار یافت میشوند.

سیستم یو اف الترافیلتراسیون تنها دارای فیلترهای پیش تصفیه بوده و به دلیل نداشتن ممبران توانایی حذف املاح بسیار ریز آب آشامیدنی را ندارد و یک تصفیه آب ارزان به شمار میرود.

توجه نمایید که سیستم الترافیلتراسیون توانایی کاهش سختی آب را نداشته و نمیتواند آبی سالم برای نوشیدن در اختیار شما قرار دهد. رنج قیمت این دستگاه ها از پانصد هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان میباشد.

دستگاه یک تا سه مرحله ای ورودی ساختمان

انواع دستگاه هایی که با حوزینگ جامبو و فیلترهای 20 اینچ به بالا در بازار ایران یافت میشوند در ورودی ساختمان و تنها جهت حذف شن و ماسه و گل و لای و رسوبات بزرگ استفاده میگردند. سیستم های ورودی ساختمان دستگاههایی هستند که به ورودی لوله کشی کل ساختمان متصل شده و عمدتا در موتورخانه ها نصب میشوند و یک پیش تصفیه به شمار میروند.

پس در صورتی که بخواهید تنها املاح درشت از آب را حذف نمایید تصفیه کننده ورودی ساختمان گزینه مناسبی خواهد بود اما برای آب آشامیدنی نمیتواند آبی سالم و با سختی مناسب در اختیار شما قرار دهد. رنج قیمت این دستگاهها از 700 هزار تومان تا یک میلیون و 800 هزار تومان میباشد.

تصفیه آب خانگی رومیزی

دستگاه های کلمنی رومیزی در واقع یک سیستم پیش تصفیه محدودتر از الترافیلتراسیون هستند که با یک فیلتر میزان آبی به اندازه 8 الی 14 لیتر را در یک شبانه روز از خود عبور میدهند. تصفیه آب کلمنی نیز با دارا بودن پلی پروپیلن و کربن اکتیو میتواند تنها کلر موجود در آب و رسوبات ته نشین شده ته کتری و لیوان چای را حذف کرده و سختی آب آشامیدنی را کاهش نمیدهند. رنج قیمت این دستگاه ها در بازار از 200 هزار تومان تا 700 هزار تومان میباشد.

دستگاه زیرسینکی کیسی

انواع دستگاه های کیسی زیرسینکی هرچند از سیستم اسمز معکوس برای تصفیه ی آب آشامیدنی بهره میگیرند اما وجود کیس دور تا دور اجزای آن امکان تعویض فیلتر به درستی را نخواهد داد و عمدتا از سمت بسیاری از خریداران گزارش میشود که پس از تعویض فیلتر به دلیل ماندن کمی آب داخل کیس دستگاه قطعات برقی همچون پمپ و شیرهای برقی سوخته اند.

همچنین فیلترهای کیسی کمیاب بوده و قیمت های بیش از اندازه ای نیز دارند و اغلب شرکت های تصفیه آب، خدمات پس از فروش مناسبی نیز برای سیستم های کیسی در نظر نمیگیرند. رنج قیمت این دستگاه ها از 2 میلیون و 500 هزار تومان تا 4 میلیون تومان است.

دستگاه سرشیری ظرفشویی

دستگاه های سرشیری در واقع یک مرحله ای میباشد که تنها با دارا بودن فیلتر پلی پروپیلن رسوبات بزرگی که قابل ته نشین شدن ته لیوان آب باشند را حذف میکند. این دستگاهها عملا کار چندانی برای پاکسازی آب برای آشامیدن انجام نمیدهند و از نقاط ضعف آنها نیز نصب بر سر شیر ظرفشویی است که برای تمام موارد شست و شو، نوشیدن آب و هر گونه استفاده دیگر از شیر ظرفشویی آب از فیلتر عبور میکند به همین جهت سریعا اشباع میشود. رنج قیمت این دستگاه ها در بازار از 50 هزار تومان تا 300 هزار تومان است.

کاربرد آب تصفیه کن خانگی

موارد مصرف تصفیه کننده آب عمدتا برای نوشیدن آب آشامیدنی میباشد. با این حال شما میتوانید برای اتو کردن لباس های خود نیز از آب تصفیه شده استفاده نمایید تا بخش بخار اتوی شما رسوب نزند و از بروز لکه های ناشی از رسوب موجود در بخار آب اتو جلوگیری نمایید. همچنین شستن لباس کودکان و نوزادان به صورت کلی با آب تصفیه شده میتواند به لطیف ماندن و از بین نرفتن رنگ لباس نوزادان کمک شایانی نماید.

برای گیاهان موجود در منزل خود نیز میتوانید از آب تصفیه شده استفاده کنید تا عاری از نیترات و نیتریت بوده و به رشد طبیعی گل و گیاهان کمک نمایید. شستن ظرف و ظروفی که لک پذیر هستند با آب تصفیه شده نیز میتواند از بروز لک جلوگیری نماید. همچنین وجود کلر در آب آشامیدنی میتواند باعث ریزش مو و چروک شدن پوست و کدر شدن پوست صورت شود. با نوشیدن آب آشامیدنی تصفیه شده میتوان از این موارد نیز جلوگیری به عمل آورد و شست و شوی صورت با آب تصفیه شده نیز برای پوست بدن انسان به خصوص بانوان مفید است.

مراحل دستگاه تصفیه آب خانگی

بسیاری از عزیزان این سوال را دارند که دستگاه آب تصفیه کن چند مرحله ای بخریم تا مناسب منزل باشد؟ چه دستگاه تصفیه آبی بخریم و دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه؟ در زیر به توضیح کاربرد هر یک از مراحل تصفیه میپردازیم تا به طور کلی با کار آب شیرین کن خانگی آشنایی کامل پیدا نمایید.

مرحله اول : حذف شن و ماسه و گل و لای

آب آشامیدنی از شیر ورودی وارد حوزینگ مرحله اول میگردد. اولین مرحله دارای یک فیلتر پلی پروپیلن است که به صورت پنبه فشرده تولید شده و توانایی حذف املاح درشت موجود در آب آشامیدنی همچون رسوبات، شن و ماسه، گل و لای، زنگ لوله و هر ماده محلولی که بزرگتر از 5 میکرون باشد را داراست.

این املاح مضر باعث بروز سنگ کلیه در بدن انسان میگردند و حذف آنها میتواند از این بیماری به خوبی جلوگیری نماید. همچنین این رسوبات در ته کتری و لیوان چای دیده میشوند که با عبور از مرحله اول آب تصفیه شده نهایی که در اختیار شما قرار میگیرد عاری از هر گونه رسوب خواهد بود. این فیلتر برای مصارف خانگی در سایز 10 اینچ تایوانی و ایرانی تولید میگردد.

مرحله دوم : حذف و جذب کلر از آب آشامیدنی

پس از عبور از مرحله اول، آب وارد حوزینگ دوم شده و فیلتر کربن اکتیو سر راه آن قرار دارد. یک سیستم اورجینال و استاندارد در مرحله دوم از فیلتر کربن ساخته شده از پوسته نارگیل و کاملا گیاهی میباشد و بالعکس آن نیز دستگاه های تقلبی به جای فیلتر کربنی از فیلتر پر شده با آنتراسیت استفاده میشود که برای بدن ضرر هم دارد و نمیتواند کلر آب لوله کشی را جذب و تصفیه نماید.

کربن اکتیو در مرحله دوم دانه های سیاه کربنی میباشند که پس از نصب و هر بار تعویض فیلتر نیاز به کربن گیری نیز خواهند داشت. مرحله دوم gac udf کربن فعال گرانول نیز در سایز 10 اینچ برای مصارف خانگی و در سایز 20 اینچ اسلیم و جامبو برای مصارف نیمه صنعتی و سیستم های ورودی ساختمان و 400 گالن استفاده میگردد.

مرحله سوم : حذف کلرامین و محافظت از ممبران

مرحله سوم همانند فیلتر شماره دو، یک مرحله کربن فشرده قبل از فیلتر اصلی اسمز معکوس زیر سینکی است. این مرحله در واقع مکمل مرحله دوم میباشد. به طور کلی هر سه فیلتر پایینی پک پیش تصفیه محسوب میشوند.

مرحله سوم با حذف مواد جانبی کلر همچون کلرامین جذب کلر را به اتمام میرساند و همچنین به جهت فشرده بودن این فیلتر از مرحله چهارم که قلب اصلی سیستم اسمز معکوس است نیز محافظت مینماید.

مرحله چهارم : کاهش سختی آب و حذف املاح بسیار ریز

آب پس از عبور از مرحله سوم وارد پمپ تصفیه آب شده و با فشار زیاد وارد حوزینگ ممبران میگردد. مرحله چهارم ممبران فیلمتک آمریکا 13 لایه ریزبافت که روی انواع دستگاه مینروا قرار گرفته است و دارای هولوگرام رنگی میباشد کیفیت بسیار بالایی داشته و یک فیلتر قدرتمند برای حذف املاح مضر آب لوله کشی است. این مرحله توانایی حذف املاح مضری همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم، فلزات سنگین و هر گونه ماده مضری که با چشم دیده نمیشوند و در ابعاد کوچکتر از 0,0001 میکرون هستند را تصفیه مینماید تا سختی آب آشامیدنی کاملا کاهش پیدا کند.

املاح حذف و تصفیه شده از طریق پساب فاضلاب که یک کپسول شیر یک طرفه دار است به فاضلاب زیر سینک هدایت میشود و آب آشامیدنی با سختی پایین به مخزن ذخیره تصفیه آب هدایت میشود. ممبران اصلی ترین قسمت آن محسوب میگردد و به همین جهت نیاز به محافظت دارد. در صورتی که پس از استفاده از ممبران و بعد از گذشت یک سال و نیم الی دو سال احساس کنید آب کتری رسوب میزند فیلتر ممبران دیگر توانایی حذف املاح مضر را نداشته و میبایست تعویض گردد.

مرحله پنجم : شیرین کننده آب آشامیدنی

آب ذخیره شده در مخزن ذخیره 12 الی 16 لیتری تحت فشار، از مرحله پنجم عبور میکند. مرحله پنجم پست کربن خطی post carbon است که این مرحله نیز از کربن گیاهی پوسته نارگیل تولید شده و برای بهبود طعم، بو، رنگ آب آشامیدنی تعبیه شده است. مرحله پنجم عمدتا به صورت یک فیلتر کپسولی قرار میگیرد و عمر مفید آن یکسال الی یکسال و نیم است. علت تلخی آب تصفیه شده تمام شدن عمر این فیلتر است.

مرحله ششم: حفظ املاح معدنی مفید برای بدن

همانطور که میدانید انسان با نوشیدن آب آشامیدنی برخی املاح مفیدی که مورد نیاز بدن نیز هستند را برای بدن خود تأمین میکند. این املاح مفید عبارت اند از کلسیم، منیزیم، سدیم، بی کربنات و… که باید تا حد استاندارد در آب مصرفی روزانه ما وجود داشته باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی با حذف تمام املاح مفید و مضر و کاهش بیش از اندازه سختی آب میتواند برای بدن مضر باشد در صورتی که دارای مرحله ششم مینرال معدنی ساز نباشد.

به همین جهت دستگاه تصفیه آب 5 مرحله ای برای بدن مضر است. آب با عبور از مرحله ششم، املاح مفیدی که در طی مراحل تصفیه حذف شده بودند را در خود حل نموده تا سختی آب بین عدد 30 تا 100 قرار گیرد و املاح مفید مورد نیاز بدن نیز در آب تصفیه شده وجود داشته باشند. توجه کنید که این مرحله به صورت شیمیایی واکنشی روی آب آشامیدنی انجام نمیدهد و تنها آب از سنگ های معدنی عبور میکند پس برای بدن هیچ گونه ضرری نخواهد داشت.

مرحله هفتم: کاهش ضرر اسیدیته و افزایش فواید آب قلیایی

عبور آب لوله کشی از لوله های گالوانیزه زنگ زده میتواند در کاهش ph آب آشامیدنی موثر باشند و آب را اسیدی کنند. آب اسیدی میتواند ضررهای جبران ناپذیری برای بدن انسان از جمله رفلکس معده و مشکلات گوارشی ایجاد کند.

برای همین مورد تصفیه آب مینروا در مرحله هفتم یک مرحله یونیزه قلیایی کننده آب تعبیه نموده است که علاوه بر حذف مضرات آب اسیدی، خواص آب قلیایی را نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد و سطح قلیاییته آب آشامیدنی را بین 7.5 الی 9 نگه میدارد که یک آنتی اکسیدان یا ضد سرطان بسیار قوی خواهد بود.

مرحله هشتم: افزایش سطح اکسیژن و حذف باکتری های مضر آب

کامل ترین مدل مینروا Minerva، تصفیه آب تایوانی اصل برای خرید، مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز آن است. در واقع مینروا 8 مرحله ای در مرحله هشتم با افزایش سطح اکسیژن آب آشامیدنی به هیدراته نگه داشتن بدن انسان کمک زیادی مینماید و علاوه بر آن یک مرحله باکتری زداست که میتواند باکتری های باقی مانده و مضر موجود در آب آشامیدنی را حذف کامل نماید.

این مدل از مینرا برای منزل در سراسر ایران، تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شیراز، بوشهر، خوزستان، اهواز و… مناسب ترین گزینه میباشد تا آب آشامیدنی تصفیه شده از هر نظر آپشن های مفیدی داشته باشد.

مرحله هشتم: لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش تصفیه آب چاه

آب چاه خانگی که در ویلاهای شمال و برخی شهرکهای مسکونی تهران و کرج استفاده میشوند آبی است که از لوله کشی عبور میکند اما بر سر راه آن تصفیه خانه های وسیع شهری وجود ندارند و عملا کلرزنی هم نمیشود.

در مدل مینروا یو وی دار Ro8_UV مرحله هشتم یک لامپ اشعه ماورا بنفش قرار گرفته که مناسب آب چاه میباشد و میتواند آب غیر شرب چاه را به آب شرب خانگی تبدیل نماید. تمام انگل و میکروب موجود در آب چاه با عبور از فیلتر یو وی UV از آب حذف کامل میگردند و پس از آن هیچ نگرانی در رابطه با مصرف و نوشیدن آب چاه خود نخواهید داشت. توجه نمایید که برای آب لوله کشی شهری که کلرزنی میشود نیازی به لامپ یو وی ندارید و هزینه اضافی خواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی دارای قطعات بسیاری میباشند که کیفیت آنها میتواند در کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده خروجی تاثیر زیادی داشته باشد همچنین در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل باید دقت نمایید که جنس درجه یک از این قطعات با قطعات تقلبی عوض نشده باشد چون در این صورت در قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی تاثیر خواهد داشت و شما قیمت دستگاه اصلی را میپردازید در حالی که دستگاه تقلبی تحویل خواهید گرفت. در ادامه به بررسی قطعات دستگاه مینروا میپردازیم و در رابطه با کیفیت هر یک توضیحات لازم را ارائه مینماییم.

شیر ورودی و سراه استیل

شیر ورودی و سراه استیل جزو پک نصبی دستگاه تصفیه محسوب میشود و باید حتما رزوه های منظم داشته باشد. شرکت تصفیه آسا خدمات نصب و ارسال رایگان در سراسر تهران و کرج ارائه مینماید با این حال پک نصبی برای عزیزان دیگر استان ها و شهرستان ها داخل کارتن قرار گرفته تا بتوانید با توضیحاتی که کارشناسان شرکت تصفیه آسا به شما ارائه مینمایند دستگاه را در منزل خود به راحتی نصب و راه اندازی نمایید. در صورتی که هر یک از این دو قطعه کیفیت لازم را نداشته باشد دستگاه شما از ورودی نشتی خواهد داد.

حوزینگ های محفظه نگهداری فیلترهای پایین

حوزینگ های دستگاه خوب و استاندارد میبایست دارای واشر باشند تا آب بندی به درستی انجام گیرد. در زمان خرید دستگاه تصفیه آب میتوانید با باز کردن حوزینگ ها از وجود اورینگ مناسب جهت آب بندی درست، اطمینان حاصل فرمایید.

شاسی قرار گیری قطعات دستگاه

شاسی دستگاه تصفیه که تمام قطعات روی آن سوار هستند میتواند فایبر گلاس یا فلزی با رنگ کوره ای باشد تا زیر سینک مخصوصا در شمال ایران که نواحی مرطوب تری نیز هستند زنگ نزند و خوردگی روی شاشی ایجاد نشود.

پمپ ایجاد فشار برای ممبران

بسیاری گمان میکنند که وجود پمپ در سیستم های اسمز معکوس برای افزایش فشار آب خروجی است اما این باور کاملا غلط است. پمپ فشار آب آشامیدنی را قبل از فیلتر اصلی افزایش میدهد و آب را با فشار زیاد وارد ممبران میکند تا املاح مضر و ریز از آن حذف گردد.

به این جهت که ممبران یک فیلتر خیلی ریزبافت است باید قبل از آن آب با فشار پمپ از ممبران عبور کند در غیر این صورت املاح مضر حذف نخواهند شد. علاوه بر تمام قطعات دیگر، انواع مدل های مینروا دارای پمپ بسیار قوی اصل تایوان و پمپ نیز دارای گارانتی بدون قید و شرط میباشد تا در صورتی که عیب و مشکلی برای آن ایجاد شود بدون هیچ مسئله ای برای شما تعویض گردد.

مخزن ذخیره تحت فشار 16 و 12 لیتری

مخازن تصفیه آب در دو مدل استیل و فایبر گلاس در بازار عرضه میگردند. عملکرد کلی مخزن ذخیره تحت فشار به این صورت است که آب آشامیدنی داخل یک تیوپ پلاستیکی داخل مخزن ذخیره میگردد و دور تا دور این تیوپ که آب تصفیه شده در آن است تحت فشار باد خواهد بود تا در صورتی که شیر روی سینک را باز کردید تیوپ توسط فشار باد مچاله شده و آب تصفیه شده با فشار مناسب در اختیار شما قرار گیرد.

بسیاری از فروشندگان که تخصصی در این مورد ندارند میگویند که مخزن ذخیره دستگاه باید حتما استیل باشد تا آب در آن زنگ نزند. در صورتی که اصلا نیازی به استیل بودن مخزن نیست و مخازن فایبر گلاس میتوانند کیفیت بسیار مناسبی داشته باشند. تنها مسئله ای که باید دقت کنید این است که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی این نکته را توجه کنید که تیوپ داخل مخزن FOOD GRADE است و طعم و رنگ و بوی آب آشامیدنی را تغییر ندهد و با آن واکنش شیمیایی ایجاد نکند.

شیر برقی – های پرشر – لو پرشر

هر سیستمی که دارای پمپ است دارای سه عدد شیر برقی نیز میباشد. شیر برقی اصلی در واقع کار هدایت و اتومات تصفیه کردن را بر عهده دارد تا زمانی که مخزن خالی میشود پمپ شروع به کار کرده و اتوماتیک آب تصفیه شده داخل مخزن پر کند.

های پرشر یا شیر فشار بالا وقتی مخزن پر میشود پمپ و برق را از دستگاه قطع میکند تا به آن فشار نیاید. لو پرشر یا شیر برقی فشار پایین نیز در صورتی که آب قطع باشد پمپ را قطع میکند تا بدون آب و بی مورد کار نکند.

شیر بهداشتی روی سینک

شیر بهداشتی روی سینک در مدل های مختلفی برای انواع دستگاه ها و سینک ها موجود میباشد. شیر ستاره ای، شیر نیمه اهرمی، شیر اهرمی بلند، شیر طلایی تصفیه آب، شیر نقره ای، شیر کروم مات و… موجود میباشند.

البته توجه نمایید که میتوانید برای شیر ظرفشویی خود نیز از یک شیر دو منظوره استفاده نمایید تا آب تصفیه شده نیز از شیر ظرفشویی خروج پیدا کند و نیازی به سوراخ کردن سینک شما با دریل نباشد.

گیج فشار روغنی

بر روی دستگاه های مینروا یک گیج فشار روغنی قرار دارد. فشار باد مخزن با آن تنظیم میشود. اغلب فکر میکنند داخل این گیج آب پر شده و خراب شده است اما این گیج های فشار روغنی هستند و برای افزایش طول عمر آنها در داخل محفظه آن روغن پر میشود تا عقربه آن دقیق تر عمل نماید. هر چند گاها مشاهده شده که گیج های بی کیفیت باعث نشتی از رزوه به حوزینگ میشوند.

شرکت تصفیه آسا، عرضه کننده لیست قیمت روز انواع دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران میباشد که به صورت روزانه به ارائه قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی میپردازد. از محصولات برند مینروا Minerva، که توسط نمایندگی تصفیه آب تصفیه آسا در سراسر ایران عرضه میشوند دارای گارانتی بدون قید و شرط طلایی قطعات و همچنین تضمین قیمت نیز میباشند و شما عزیزان میتوانید خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با بهترین قیمت و خدمات نصب و ارسال رایگان در سریع ترین زمان ممکن تجربه نمایید. قیمت آب تصفیه کن خانگی در مدل های مختلف را میتوانید با تخفیفات فروش ویژه تصفیه آسا مشاهده نموده و اقدام به ثبت سفارش نمایید.

شرکت تصفیه آسا، از بزرگترین وارد کنندگان و عرضه کنندگان انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل و فیلتر تصفیه آب خانگی و قطعات یدکی آب شیرین کن میباشد . تصفیه آسا با بیش از 10 سال سابقه تخصصی در زمینه افزایش کیفیت آب آشامیدنی و بهره گیری از کارشناسان مجرب و متخصص به ارائه خدمات ارزنده در کنار عرضه دستگاه تصفیه آب خانگی پرداخته و شما را در انتخاب یک دستگاه مناسب همراهی خواهد کرد. پیشنهاد میشود برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا طبق نیاز شما گزینه های مناسب معرفی گردیده و بهترین محصولات در اسرع وقت در اختیار شما قرار گیرد.

منبع : ویکی پدیا – دیجی کالا – سایت دستگاه تصفیه آب تصفیه آسا – مینروا فیلتر – ایمالز – دنیای اقتصاد – الف – خبرگزاری دانشجو – تابناک – بیگ سرچ – مهر نیوز – تسنیم – خبر آنلاین – https://www.tasfiyeasa.com/blog


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای rizdownload.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:rizdownload.ir | نقشه سایت